# ShapeMama
Treningi indywidualne
dla kobiet w ciąży
Aktywność fizyczna w ciąży to profilaktyka zdrowia mamy i dziecka. Przygotuj swoje ciało na wyzwania macierzyństwa!
O mnie
Certyfikowana trenerka medyczna | trenerka personalna kobiet
Nazywam się Paulina. Jestem certyfikowaną trenerką medyczną, trenerką personalną kobiet, a także byłym sportowcem (reprezentantką Narodowej Kadry Kickboxingu utytułowaną w kraju i na świecie).
Sama jestem mamą dwóch córeczek, które mówiąc wprost ... to dwa wulkany energii chcące ciągle biegać, skakać i wspinać się po mnie. Na co dzień obserwuję jak bardzo ważna jest jakość ruchu (szczególnie, gdy miliony razy w ciągu dnia podnoszę, tulę na rękach, czy przenoszę swoje dzieci razem z torbami pełnymi zakupów).
Odpowiednie nawyki ruchowe, które wypracowałam przez lata w połączeniu z siłą mięśni sprawiają, że mogę czuć się dobrze w swoim ciele w pełni sprawna. Chciałabym, abyś i Ty przekonała się o tym.
Uczę zdrowego ruchu, który ma za zadanie wzmocnić Twoje ciało, poprawić Twoją świadomość i pewność siebie, a nie przeciążać.
Ciąża to okres wielu zmian: fizycznych, emocjonalnych i hormonalnych. Nic więc dziwnego, że w tym czasie towarzyszy nam huśtawka nastrojów. Zmienia się wiele: wygląd, postawa, preferencje doznaniowe i poczucie sprawności. Nie bez powodu wiele kobiet skarży się na dolegliwości związane z bólem kręgosłupa, miednicy czy kolan, w końcu rosnący w nas przez 9 miesięcy brzuszek obciąża nasze ciało – w tym kontekście warto o siebie zadbać. Mam na myśli zdrowy ruch, który wzmocni i odżywi Twoje ciało.
Według najnowszych wytycznych WHO i Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników można być aktywnym od momentu poczęcia do porodu. Zalecane jest co najmniej 150 minut aktywności o umiarkowanej intensywności tygodniowo. Dotyczy to kobiet w ciąży i połogu bez przeciwwskazań. Możesz utrzymywać dotychczasową aktywność fizyczną (wyjątek stanowią sporty z ryzykiem upadku / wysoce ekstremalne / ciąże z powikłaniami). A jeśli w trakcie ciąży dopiero będziesz stawiać swoje pierwsze treningowe kroki, warto zacząć od niskiej intensywności stopniowo ją zwiększając. Zdrowy ruch sprzyja nie tylko prawidłowemu rozwojowi płodu, ale także sprawności i dobremu samopoczuciu przyszłej mamy.
Dlaczego warto trenować w ciąży
Trening w ciąży nie jest już postrzegany jako akceptowalne ryzyko, lecz jako niezbędny element zdrowia przyszłej mamy i dziecka
Moje Treningi dla ciężarnych
Ruch w trakcie ciąży minimalizuje dolegliwości związane z ciążą, wzmacnia i uelastycznia mięśnie, przeciwdziała rozstępom skóry, zapewnia prawidłowy przyrost masy ciała, poprawia samopoczucie, przygotowuje organizm do wysiłku porodowego, pomaga w zwalczaniu bólów kręgosłupa oraz stawów, wspomaga czynność układu oddechowego i krążeniowego, pozytywnie wpływa na stan pourodzeniowy noworodka i usprawnia proces powrotu do formy po ciąży.
Jak wygląda trening dla przyszłych mam
W zależności od Twoich możliwości fizycznych i dolegliwości trening będzie dopasowany do Twoich potrzeb, nie na odwrót. Na początku zapraszam Cię na konsultację treningową , na której dowiesz się co w Twoim przypadku pomoże Ci zachować lepszą sprawność i przygotować się fizycznie do roli przyszłej mamy. Gdy zdecydujesz się na współprace ze mną, w dalszym etapie czeka Cię praca nad nad obszarami takimi jak: oddech, mobilizacja, stabilizacja, siła, które nauczą odpowiednich nawyków ruchowych, wzmocnią i pomogą utrzymać ciało w sprawności.
AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA W CIĄŻY TO PROFILAKTYKA ZDROWIA MAMY I DZIECKA!
Testimonials
A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradise
BLOG
Blog
Trening dla mam – krótki poradnik o tym jak mądrze wrócić do formy po ciąży
W zależności od tego, czy chcesz zmieścić się w jeansy sprzed ciąży, czy też zależeć Ci będzie na dawnej sprawności fizycznej – musisz wiedzieć, że dobrze dopasowany trening dla kobiet po porodzie zależy od tego na jakim etapie obecnie jesteś (połóg, kilka, kilkanaście miesięcy po porodzie lub więcej). Być może teraz Cię zaskoczę, ale aby… Dowiedz się więcej »Trening dla mam – krótki poradnik o tym jak mądrze wrócić do formy po ciąży